Ingiltere Vizesi

p34 Ingiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere’ye gitmek için konsolosluğa başvuru yapmanız, sadece aracı kurumlar tarafından olmaktadır. İngiliz Konsolosluğu vize işlemleri için çalışan kurumlar aracılığıyla yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Avrupa ülkeleri için Schengen vizesi yeterlidir ancak, bir Avrupa ülkesi olmasına rağmen sadece İngiltere’nin vize isteği farklıdır. Aynı şekilde yeşil pasaportunda geçerli olmadığı ülkelerden biridir.

İngiltere vizesi için istenen evrakların neler olduğunu, yardım için başvuracağınız kurumdan öğrenebilirsiniz. Vize için gerekli belgeler en güncel haliyle eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. İngiltere Konsolosluğu direk olarak yapılan başvuruları kabul etmemektedir. İngiltere vize işlemlerinde son 10 yıl içersinde alınmış pasaportlar dikkate alınmaktadır. Pasaportların seyahatten sonra en az 6 ay geçerli olması gereklidir. İngiltere’ye seyahat süreniz boyunca sağlık sigortanızın yapılmış olması gerekmektedir.

İngiltere’ye Ziyaretçi vizesi almak için ;

General Visitör vizesine başvuru yapılmalıdır. Bu başvuru için Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. 18 yaşın altındaki kişiler çocuk ziyaretçi vizesine başvurmalıdır. Genel Ziyaretçi vizesi almak isteyenler 6 aydan fazla İngiltere’de kalamazlar. Ziyaret sürelerinin bitiminde ülkeyi terk etmelidirler. İngiltere’de çalışma gereği olmadan yaşayabilecek maddi imkâna sahip olduğun belgeleyen dokümanlar olmalıdır. İngiltere’ye gidiş dönüş masrafını karşılayabilecek maddi imkâna sahip olunmalıdır.

General visitör vizesine sahip olan bireyler, İngiltere’de herhangi bir dil kursunda eğitim alamazlar, resmi olarak çalışamazlar ve ücretsiz olan sağlık hizmetlerinden ücretli olarak faydalanabilirler.

İngiltere Turist Vizesi İçin İstenen Belgeler

İngiltere’ye turist olarak gidebilmeniz için gerekli olan belgelerin asılları ve fotokopilerinin mutlaka yanınızda ve eksiksiz olması gereklidir. Tüm Türkçe belgelerin İngilizce çevirilerinin de yapılmış olması gereklidir.

Gerekli Belgeler:

Başvuru sahibi tarafından hazırlanarak imzalan  ve tam olarak doldurulan İngiltere vize Başvuru formu Vizenin bitme tarihinden 6 ay sonrasına kadar geçerliliğe sahip pasaport Son 6 ay içersinde çekilen güncel 2 adet fotoğraf Pasaportun fotokopisi İngiltere Büyükelçiliğine ya da Konsolosluğu’na yazılmış dilekçe İşe giriş belgesinin fotokopisi, maaş bordrosunun fotokopisi, kredi kartı ve hesap cüzdanı fotokopisi Eğer şirket sahibi iseniz, Şirkete ait imza sirkülerinin fotokopisi, son 3 aylık faaliyet raporu fotokopisi, Vergi levhası fotokopisi, sicil gazetesi fotokopisi İsme ait davetiye veya otel rezervasyonu bilgilerini kanıtlayan belgeler

p35 Ingiltere ogrenci vizesi

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi Alarak Gitmek İçin Gerekenler

İngiltere’ye öğrenci vizesi ile gitmek için yapılması gereken öncelikli işlem bir dil kursuna kayıt yaptırmaktır. İngiliz Konsolosluğu öğrenci vizelerini standart olarak 6 aylık vermektedir. Öğrenci vizesine başvurulduğunda en önemli nokta İngilizce öğrenme nedeninizi çok iyi açıklayabilmektir. Okulda eğitiminiz esnasında gerekli olan maddi külfeti karşılayabilecek kaynağınızı belirtmeniz vize almanızı sağlayacaktır. Konsolosluğa verilen hesap cüzdanınızda okul masrafınızı ve oradaki giderlerinizi karşılayabilecek kadar maddi miktarın bulunması gereklidir.

İngiltere ‘de  Sürekli Kalmak İçin Yerleşim Vizesi İngiltere’de sürekli kalabilmek için gerekli olan vizeler çok çeşitlidir. Yerleşim vizeleri: Yerleşim  Vizesi, Aile Birleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Eş Vizesi, Çalışma İzni Sahibi Eş ve Çocuk Vizesi, Avrupa Vatandaşları Eş Vizesi (EEA), Nişanlı Vizesi, 65 Yaş Üstü Aile Üyeleri Vizesi, Evli Olmayan Çiftler İçin Yerleşim Vizesi Her vize çeşidi için istenilen evraklar çeşitlenebilir.

İngiltere’de Çalışma Vizesi İngiltere’de çalışma izni için gerekli olan vize türleri çok çeşitlidir ancak bunların arasında en çok uygulanan vize türleri: Çalışma İzni Vizesi Ankara Antlaşması vizesidir.

Bu vize için gerekli olan başvurular, İngiltere’deki işveren tarafından yapılır. Şahsi başvurular kabul edilmemektedir.

İngiltere’de  Au- Pair Vizesi İngiltere’de Au-pair olarak çalışmak ve aynı zamanda dil eğitimini de sağlamak amacıyla İngiltere’nin 2 yıllığına verdiği vizedir. 17-27 yaşları arsındaki kişilerin başvurabileceği ve İngiliz bir ailenin davetiyesiyle gidebileceği vize çeşitidir.